sobota, 13 czerwca 2015

Strawberry water

Weekend zapowiada się upalnie, pogoda jest idealna na grillowanie, opalanie, wyjazdy. Należy oczywiście pamiętać o nawadnianiu organizmu, robimy to dla dobra swojego zdrowia, mózgu i urody. Nasz organizm, w zależności od trybu życia, potrzebuje średnio 2,5 l wody dziennie, do tej ilości liczy się woda przyjmowana w każdej postaci (również zupy, soki zawarte w owocach i warzywach). Minimalne odwodnienie organizmu powoduje już osłabienie, uczucie zmęczenia, drżenie rąk. Ilość wypijanej wody wpływa również na poziom nawilżenia naszej skóry, odpowiednio nawilżona od wewnątrz skóra odwdzięczy nam się blaskiem i zdrowym wyglądem. Nasuwa się więc bardzo prosty wniosek - naprawdę warto pić wodę :)Przygotowałam dziś inspirację na alternatywę dla lemoniady i zwykłej wody, napój idealny na sezon truskawkowy. Ostatnio dzbanek z taką miksturą jest stale obecny w moim domu, wszyscy chwalą smak oraz walory wizualne.

Składniki widać bardzo dokładnie na zdjęciu: truskawki, mięta, kostki lodu i woda. Truskawki pokroiłam w grubsze plasterki. Lista zbawiennych właściwości mięty dla naszego zdrowia i urody jest bardzo długa, o tym na pewno przygotuję w przyszłości osobny wpis. Truskawki z naszej owocowej wody oczywiście jak najbardziej nadają się do zjedzenia.

Życzę Wam udanego weekendu, jeśli spędzacie go na świeżym powietrzu polecam zaopatrzyć się w kremy z filtrem :)1 komentarz:

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie :)